XP tugiteenuse lõpp

xp
Nagu te võib-olla olete juba kuulnud, siis Microsofti operatsioonisüsteemi Windows XP tootjapoolne tugi kaob ära alates 8. aprillist 2014. Microsofti sõnul ei saa te enam Windowsi turvavärskendusi, mis siis lihtsamalt öeldes tähendab seda, et kui mõni pahatahtlik tegelane leiab XP-l uue turvaaugu, siis Microsoft nende aukude lappimisega enam ei tegele. Samuti ei toodeta arvutite lisaseadmeid, mis oleksid 100% XP-ga ühilduvad (suur enamus täna toodetavatest seadmetest ja tarkvaradest ei ole seda enam nagunii). Iseenesest ei ole tegemist väga dramaatilise uudisega, kuna arvutid jätkavad töötamist ka pärast 8.aprilli 2014.

Kui olete otsustanud XP-ga masinatega midagi ette võtta, siis lahendusi on kaks:
 
 
1.       Soetada uus arvuti koos tänapäevase tarkvaraga, näiteks korralik DELL OptiPlex:

Protsessor Core i3-3220 3.30GHz

Mälu 4GB

Kõvaketas 500GB

DVD-kirjutaja

Garantii 3 aastat

Windows 8 Pro VÕI Windows 7 Pro

Hind 430+km

 

2.       Vaadata, kas arvuti riistvara on sobilik mõnele uuemale operatsioonisüsteemile, näiteks Windows 7 või Windows 8. Kogemusest võime öelda, et kui protsessor on piisava jõudlusega, siis piisab operatiivmälu lisamisest (näiteks 2GB mälu maksab 15-40€ + km sõltuvalt tootjast ja mälu tüübist).

Samuti on viimase aja uudiseks see, et iga ettevõte võib endale soetada kuni 5 Windows 8 OEM-litsentsi ja ei pea ilmtingimata natukene kallimat karbi- ehk RETAIL-verisooni litsentsi soetama (see ei kehti teiste Windows litsentside puhul).

Windows 8 PRO OEM litsents maksab 110+km

Windows 8 PRO RETAIL litsents maksab 195+km

Windows 7 PRO OEM litsents maksab 110+km

Toodud hinnad sõltuvad kehtivast USD kursist.

NB! Siit väike nõuanne neile, kes tahaksid olemasoleval arvutil tarkvara vahetada – kuna täna on viimane ehk kõige uuem Microsofti operatsioonisüsteem Windows 8, siis soovitame osta Windows 8 PRO litsentsi, mida on võimalik legaalselt „downgrade“-ida Windows 7 PRO-le, ehk ostetud Windows 8 PRO litsentsi alusel on legaalne paigaldada Windows 7 PRO. Sellise tegevuse tulemusena on Windows 8 PRO litsents tulevikus tagataskust võtta, kui oled otsustanud, et nüüd on Windows 8 aeg käes.

Kui vähegi võimalik, siis Serverock soovitab XP masinatest loobuda ja soovitab pigem Windows 7 operatsioonisüsteemi. Windows 8 on uus ja äge, aga töötegemiseks ta veel väga hästi ei sobi ja tal on veel palju probleeme teiste seadmetega ühilduvusega.

Kui eelpool öeldu tekitas küsimusi, andke nendest julgesti teada!